Technologie

Bawełna

Bardzo uważnie selekcjonujemy materiały, z których szyta jest pościel bawełniana. Używamy tylko najwyższej jakości bawełny, dzięki której nasza pościel jest wyjątkowo gładka i mięciutka ale także bardzo wytrzymała.

Even Fill

Nasze kołderki szyte są w systemie Even Fill, zapewniającym równomierne rozłożenia Wypełnienia i eliminującym „zimne strefy”. Oznacza to, że cała kołderka jest po prostu mięciutka i cieplutka.

Daunasan

Daunasan i Daunafresh to marki należące do Association of the European Bedfeather and Bedding Industries. Związek ten podkreśla, że wypełniania puchowe oznaczone tym znakiem spełniają Europejski standard EN 12935. Puch i pióra są regularnie testowane przez niezależne laboratoria. Cały proces przygotowania piór i puchu do zastosowania w wypełnieniach przeprowadzany jest niezwykle starannie. Najpierw pióra są prane przez około godzinę, w cyklu tym zawarte jest 6 do 8 płukań, następnie suszone w temperaturze 100°C i dezynfekowane. Ostatnim etapem jest laboratoryjna kontrola czystości.

Easy Iron

Doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych mam. W linii Prestige zastosowaliśmy nowatorskie rozwiązanie opracowane w Japonii. Dzięki najnowocześniejszej technologii, po wyjęciu pościeli z pralki wystarczy ją rozciągnąć lub mocno strzepnąć i po wysuszeniu nie trzeba już prasować. A jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na użycie żelazka, wystarczy zaledwie kilka ruchów, a pościel stanie się idealnie gładka. Pranie pościeli jeszcze nigdy nie było tak proste i co najważniejsze tak mało czasochłonne.

Easy Wash

System Easy Wash umożliwia pranie w pralce i prasowanie ochraniacza bez ryzyka zniszczenia wypełnienia. Wystarczy otworzyć pokrowiec i wyjąć część, która nie podlega praniu. Po praniu i prasowaniu pokrowca włożyć wypełnienie i zasunąć. Ochraniacz zachowa swój pierwotny wygląd, co jest niemożliwe gdy pierzemy razem z wypełnieniem.

Hypo Alergic

W trosce o klientów dołożyliśmy wszelkich starań aby nasze produkty były najwyższej jakości i spełniały światowe standardy. Nasza pościel i elementy uzupełniające kolekcje są hypoalergiczne i bezpieczne dla dzieci.

Ingeo

Włókno Ingeo™ jest pochodzenia naturalnego i jest uzyskiwane w całości z ziaren kukurydzy. A użyte do wypełnienia kołder zapewnia niesamowitą izolację cieplną utrzymując stałą temperaturę podczas snu. Ingeo™ posiada lepsze własności przenikania wilgoci niż inne włókna naturalne i syntetyczne. Dzięki tym zaletom nie dochodzi do przegrzewania organizmu dziecka, bezpośrednio wpływając na komfort snu. Możesz czuć się bezpiecznie, ponieważ te włókna są higieniczne, a badania przeprowadzone przez niezależne Instytuty dowodzą, że nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Włókno Ingeo™ jest złym środowiskiem dla rozwoju bakterii. Można je wielokrotnie prać i suszyć, są bardzo praktyczne. Tylko kołderki z 100% Ingeo™ spełniają te parametry.

Jacquard

Znak ten informuje, że mamy do czynienia z produktem żakardowym, czyli tkanym specjalną techniką, dzięki której na tkaninie tworzy się wzór. Pościel z kolekcji Prestige ma piękne żakardowe elementy, które nadają jej wyjątkowy styl.

Nomite

Znak Nomite informuje o tym, że mamy do czynienia z produktem nadającym się dla osób uczulonych na roztocza żyjące w kurzu domowym. Kołderki puchowe dzięki korzystnym dla człowieka cechom, takim jak ciepło i odpowiedni mikroklimat zapewniają zdrowy i komfortowy sen.

PEVA

W trosce o środowisko naturalne zmieniliśmy folię PCV, z której wykonane są opakowania pościeli, na folię PEVA. PEVA to ekologiczna folia wykonana z surowca roślinnego - modyfikowanej skrobi, która jest łatwo dostępna i co najważniejsze, jej zasoby są całkowicie odnawialne. Folie PEVA są przyjazne dla środowiska i w ciągu trzech miesięcy ulegają rozpadowi na wodę, dwutlenek węgla oraz inne resztki organiczne, czyli kompost. Barwniki i pigmenty używane w PEVA nie zawierają metali ciężkich i mają neutralny wpływ na Środowisko w tym na znajdującą się w nich pościel. Folie PEVA są doskonałą alternatywą dla tworzyw sztucznych. PEVA podlega całkowitej biodegradacji. Kupując produkty w takim opakowaniu troszczysz się o środowisko naturalne.

FMS

Feretti Mystery System (FMS®) to jeden z wyłącznych patentów opracowanych przez firmę. Kołysanie bardzo odwzorowuje ruchy Mamy. Kołysanie wzdłużne, główka-nóżki. Dzięki unikalnemu designowi i specjalnemu urządzeniu Feretti Mystery System pozwala łagodnie kołysać dzieci, przy czym mechanizm uruchamiający bujanie łóżeczka po raz pierwszy pozostaje całkowicie ukryty, napełniając jeszcze większą czułością i delikatnością magiczny świat spokojnego snu dziecka.

Purista

PURISTA to nowy sposób obróbki bakteriostatycznej materiałów używanych do pościeli dziecięcej. Obróbka PURISTA ma na celu zapobieganie rozwojowi bakterii i mikroorganizmów oraz zapewnienie, aby produkty pozostawały świeże przez dłuższy okres czasu, zwiększając w ten sposób komfort i dobre samopoczucie użytkownika - jest to idealne rozwiązanie w dzisiejszym szalonym tempie życia. Kontrolując rozwój bakterii PURISTA zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów zapewniając, że wszystkie materiały są świeże i czyste. Wszystkie materiały poddane obróbce PURISTA są w pełni hipoalergiczne oraz miękkie w dotyku. PURISTA w naturalny sposób przylega do włókien w materiale i jest w pełni odporna zwykłe pranie i suszenie.